Aroma diffuser Deluxe black
star 1star 2star 3star 4star 5
(2)
Rating value is 5 of 5
23 points to the loyalty system
Price
23,70 € incl. VAT
Original price
34,80 € incl. VAT
Save
32 % (11,10 €)
Product code
H3-Black
EAN
0655390827470
Aroma diffuser Deluxe black
Description
Create a relaxing and calming atmosphere in your home with this beautiful diffuser. It is suitable for aromatherapy or chromotherapy (light therapy) . It turns water into a fine mist. If you add a few drops of essential oil to the water, the diffuser uses ultrasound to break it down into fine microparticles that will scent your home.
- This aromatherapy diffuser is in honeycomb shape, very beautiful and elegant, with classic wood shape. It is especially suitable for decorating living room, bedroom, office, hotel, etc.
- Colored light - This aromatherapy diffuser has a unique colored soft light that can create a relaxed atmosphere and achieve a comfortable effect.
- Low noise - Silent technology provides soft and comfortable mist and pleasant fragrance, ensuring a quiet and relaxing environment. It also has three gear selection and water shortage shutdown function. It is very suitable for sleeping, reading or working time.
- High Humidification Efficiency - The diffuser produces a strong and high mist output, which can provide enough water mist and keep the air moist.
Technical parameters:
- Capacity: 200ml
- Dimensions: 2500x65x77mm
- Noise level 25db
- Power:10W
- Color: black
Packaging:
- aroma diffuser
- water measuring cup
- EU adapter
- instructions
Parameters
| Color |
|
|---|---|
| Noise level | 25db |
| Material | ABS Plastic |
| Volume | 200ml |
| Required properties | Backlight, Timer |
| Dimensions | 25x6.5x7.7cm |
| Type | Ultrasonic |
| Warning | Nepoužívať esenciálny olej na báze alkoholu |
| Weight | 0,5kg |
| Výkon | 10W |
| Style | Moderný |
Petr PH Verified review
star 1star 2star 3star 4star 5
Rating value is 5 of 5
Positives+ dizajn
Negatives
Vladimír 123 Verified review
star 1star 2star 3star 4star 5
Rating value is 5 of 5
PositivesSuper
Negatives
Verified review from a customer who purchased the product.
| Manufacturing company | Chaozhou Tongheng Technology Co., Ltd. |
|---|---|
| Address | Čína Ruixiang Street(M.Section),Huayuan Development Area,Xiangqiao District,Chaozhou,Guangdong Chaozhou 363500 |
| inquiry@kinscoter.com | |
| Manufacturer's representative in the EU | Apex CE Specialists GmbH |
| Address of representative in the EU | Nemecko Grafenberger Allee 277, 40237 Düsseldorf, DE Düsseldorf 40237 |
| EU representative email | info@apex-ce.com |














