Aroma diffuser Light white
25 points to the loyalty system
Aroma diffuser Light white
Description
1. Realistic lighting effects, but also very subtle night lights
2. No cotton filter is needed, you can directly drip the essential oil into the water for aromatherapy
3. Built-in smart chip, automatic shutdown when water shortage, very safe
Technical parameters:
- LED strip
- reservoir volume - 120ml
- Processing time 8 to 12 hours
Parameters and specifications
| Color: | white |
| Material: | plastic |
| Volume (ml): | 120 ml |
| Dimensions: | 9.5x9.5x15cm |
| Height (cm): | 15cm |
Packaging:
- Aroma diffuser
- USB power supply
- instructions
Parameters
| Color |
|
|---|---|
| Noise level | 30 - 40 dB |
| Material | ABS Plastic |
| Volume | 120ml |
| Required properties | Backlight |
| Dimensions | 9.5x9.5x15cm |
| Type | Ultrasonic |
| Warning | Nepoužívať esenciálny olej na báze alkoholu |
| Weight | 0,26kg |
| Výkon | 4,5 W |
| Manufacturing company | Chaozhou Tongheng Technology Co., Ltd. |
|---|---|
| Address | Čína Ruixiang Street(M.Section),Huayuan Development Area,Xiangqiao District,Chaozhou,Guangdong Chaozhou 363500 |
| inquiry@kinscoter.com | |
| Manufacturer's representative in the EU | Apex CE Specialists GmbH |
| Address of representative in the EU | Nemecko Grafenberger Allee 277, 40237 Düsseldorf, DE Düsseldorf 40237 |
| EU representative email | info@apex-ce.com |

















