NOLA 586 plasma flexi USB lighter
12 points to the loyalty system
NOLA 586 plasma flexi USB lighter
This plasma lighter will be a great helper not only in the home, but also in the garden and on the road. It uses an electric arc to ignite, instead of traditional gas. It is suitable for lighting stoves, fireplaces, grills, candles, gas stoves, cigarettes, etc. Resistant to wind and cold. It has an integrated MicroUSB port, which is used to recharge the lighter.
A fully charged lighter can be used approximately 60 times. The package includes a USB charging cable.
Parameters
| Battery | 220mAh, 3.7V, Charging approx. 1.5 - 2 hours |
|---|---|
| Depth | 2cm |
| Package contents | Lighter + USB cable |
| Manufacturer | Nola |
| Výška | 22cm |
| Width | 2,5cm |
| Manufacturing company | Severochema, družstvo pre chemickú výrobu |
|---|---|
| Address | Vilová 333/2, Liberec X-Františkov, 460 10 Liberec |
| obchod@severochema.cz |












